/Files/images/ukr/travmatizm.jpg

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ НА РІЧКАХ ТА ВОДОЙМАХ

Алгоритм дій
за сигналами оповіщення « Увага всім»
«Повітряна тривога»

Алгоритми дій та правила поводження в надзвичайних ситуаціях

/Files/images/2022-2023_vihovna/2.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/3.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/4.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/5.png

/Files/images/2022-2023_vihovna/6.jpg

Зберегти життя під час війни

Безпека для дітей під час війни.

Як зберегти життя в місті, де йдуть бойові дії: пам'ятка

 1. Найбезпечніше місце у квартирі за двома несучими стінами. Перша стіна приймає на себе удар, а друга захищає від уламків, які потрапляють у квартиру.
 2. Найнебезпечніші поверхи в будинку – перший та останній. Верхні поверхи найчастіше страждають від ракетних ударів, а нижні небезпечні під час вуличних боїв.
 3. Найкраще облаштувати житловий модуль у коридорі. Забезпечте його від дзеркал та оточіть конструкціями, які дозволять пом'якшити удар.
 4. Під час обстрілів та вибухів біля вашого будинку не можна ходити по квартирі. Весь час необхідно проводити у житловому модулі.
 5. Повітряну тривогу найкраще перечекати у тамбурі чи внутрішньому коридорі. Ці місця найбезпечніші у будинку.
 6. Якщо в місті йдуть активні обстріли та бойові дії, краще зняти внутрішні двері з петель. Також потрібно зняти двері з дзеркалами.
 7. Не використовуйте для укриття підвали, гаражі та приміщення, які не пристосовані для цього.
 8. Перевірте, чи відповідає бомбосховище всім вимогам. Чи є в ньому автономна подача повітря та води, а також кілька різних виходів.
 9. Не знімайте відео під час обстрілів та бомбардування.
 10. Бережіть заряд телефону та постійно заряджайте його. У разі відключення електроенергії, ви можете надовго залишитися без цієї можливості, а тримати зв'язок із зовнішнім світом життєво необхідно. Якщо у вас кілька телефонів, користуйтесь лише одним, а заряд інших бережіть.
 11. Випишіть на листочок важливі для вас номери телефонів. Тримайте їх при собі у тривожній валізі.
 12. Завжди будьте одягнені та готові до того, що доведеться швидко покидати приміщення. Тримайте при собі тривожну валізу

ПАМ’ЯТКА
з безпеки життєдіяльності та запобігання дитячому травмуванню
учнів комунального закладу "Харківський ліцей № 163
Харківської міської ради Харківської області

Пам’ятка про правила поводження з виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами

/Files/images/novini/2049855-pamyatka-pro-pravila-povodzhennya-iz-viyavlenimi-pidozrilimi-vibuhonebezpechnimi-predmetami-u-tomu-chisli-zamaskovanimi-pid-nih-rechami.jpeg

Алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім", "Повітряна тривога"

Телефони допомоги:

• 101 - пожежна охорона
• 102 - поліція
• 103 - швидка допомога
• 104 - служба газу

/Files/images/ukr/5-stendyi-dlya-uchrezhdenij-obrazovaniya.jpg

Безпечний рух до школи

/Files/images/222/sam_2835_1.jpg

Причини нещасних випадків у дітей і їх профілактика.

Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. Отже, вони не тільки повинні мати чітке уявлення про причини нещасних випадків і заходи щодо їх запобігання, але й зуміти при необхідності надати правильну першу допомогу.

Термін «травма» походить від латинського слова і в перекладі воно означає «тілесне пошкодження при поранені». Пошкодження, які повторювались у певній групі населення, називається травматизмом. Під дитячим травматизмом слід розуміти сукупність раптово виниклих ушкоджень серед дітей різного віку. Травми серед дітей на жаль зустрічаються досить часто.

/Files/images/ukr/24432-1u.jpg

Шкільний травматизм

Шкільний травматизм діти отримують на уроках фізичної культури, під час перерв, у класах, коридорах. Основними причинами шкільного травматизму є недостатня виховна робота: у таких школах діти, проводять перерви як їм заманеться. Окремі викладачі нетвердо знають основи запобігання травмам або нехтують ними: допускають перевантаження спортзалів і навчальних майстерень під час проведення занять, дозволяють учням приходити на уроки у повсякденному одязі. Як і при будь-яких видах дитячого травматизму у даному разі при плануванні профілактичних заходів треба керуватись двома основними принципами: чітко налагоджена організація трудового процесу і високо освітня виховна робота. Діти повинні твердо усвідомлювати, що під час виробничого навчання треба бути надзвичайно уважними, зібраними, ретельно виконувати всі настанови вчителя, строго дотримуватись техніки безпеки.

Фізична культура і спорт є могутнім засобом зміцнення організму і фізичного розвитку дітей, але це тільки при вмілому і правильно організованому заняття спортом. Але на превеликий жаль, дитячих спортивних закладів поки що не достатня кількість і до того ж не всі батьки розуміють їх користь, вважаючи що дитина може займатися спортом і без тренера.

Тому багато підлітків грають футбол, хокей, їздять на велосипедах без старших досвідчених товаришів. А обирають місця, не зовсім придатні, а часто і небезпечні річки, захаращені двори, глибокі водойми, пустища. Тому при неорганізованому занятті спортом трапляється найбільше спортивних ушкоджень. Тому батьки повинні якомога раніше залучати дитину, до занять у спортивних добровільних товариств, на стадіонах. Цим вони її не тільки загартують, а й вбережуть від страшної небезпеки. Тай у кожному будинку знайдуться батьки, які залюбки пограють з дітьми в футбол чи хокей і в той же час будуть стежити за порядком у місцях де проводять вільний час їхні діти.

/Files/images/ukr/roliki.gif

/Files/images/2022-2023_vihovna/1 електробезпека.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/1.2 електробезпека.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/1. elektrobezpeka.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/1.1 Електробезпека.jpg

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!

ЗАПАМ'ЯТАЙ: 101

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

- невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);

- якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;

- якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;

- не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

- при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

- Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.

- При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.

- По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.

- Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

/Files/images/ukr/b_05_10_2011_10_10_20_91251982.jpg

Ознаки отруєння чадним газом

- запаморочення;

- блювота;

- головний біль;

- червоний колір обличчя;

-непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом

- Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.

- Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.

Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.

НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!

ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.

В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам!

/Files/images/ukr/ОБЕРЕЖНО.JPG

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/2022-2023_vihovna/1 пдр.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/1.1. пдр.jpg

Кожен українець – ВОЇН на своєму фронті.
Наш фронт – інформаційний

До вашої уваги Канал «StopRussia | MRIYA»

Запрошуємо відвідати нашу сторінку в Інстаграм:

HTTPS://WWW.INSTAGRAM.COM/KHARKIV.GYMNASIUM_163/

/Files/images/2023-2024_vihovna/залізниця 3 Б.jpg

Безпечний відпочинок влітку

/Files/images/2023-2024_vihovna/залізниця.jpg

/Files/images/2023-2024_vihovna/канатне місто.jpg

2022/2023 навчальний рік

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я

/Files/images/cropped-0_106193_5637e488_orig.png

Бесіда з учнями закладу освіти про безпеку влітку.

/Files/images/2022-2023_vihovna/6 Б безпека.jpg

Профілактичні бесіди з учнями в рамках проєкту "Шкільний офіцер поліції"

/Files/images/2022-2023_vihovna/шоп 24.05 6 А.jpg

МІННА БЕЗПЕКА

Представники ДСНС провели з учнями профілактичну бесіду.

/Files/images/2022-2023_vihovna/дснс 12.05.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-a1e65ae9b5b712f462f0b3e2364254a0430edf4fa64f94b12ecc0fb444b97bd9_54fd886225f772eb.jpg

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/2022-2023_vihovna/шоп 12.05.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/6.png

День цивільного захисту

20.04.2023

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-efd2637dee34c0dbf0adc8cd10e7a6d7a562616c3e1091558abda81e9aed89f8_a36d732bae299705.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-f7e9f2e534fe610724e499098c574431bb7e569cc11b07662ed22b6fbb274baf_c5d0f1536b365711.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-4b7ddd9ad088a42c768f1b8d9a0074b2695dcb11a044ee34d2bffc27630985ea_523d50a721723628.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-d2107498e473713bd37f3a766d708eae7917012eb8199a51af80cd8466b522c0_a67fe3cb7cfb12ad.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/4.png

Профілактичні бесіди для здобувачів освіти із шкільним офіцером поліції.

/Files/images/2022-2023_vihovna/шоп 18.04.jpg

Дні безпеки життєдіяльності здобувачів освіти 23.03.2023-24.03.2023

/Files/images/2022-2023_vihovna/2 Б день безпеки.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/обж.jpg

18.03.2023 пройшов міський науково-практичний конкурс серед закладів загальної середньої освіти "Основи безпеки життєдіяльності" Конкурс передбачав виконання теоритичних завдань та практичного завдання "Поведінка в надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу".Команда ХГ№163 посіли 10 місце. Руденька Вікторія учениця 10-А класу посіла III місце серед всіх учасників за кількістю балів.

/Files/images/2022-2023_vihovna/черв хрест.jpg

ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ ТА ВОЛОНТЕРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕЛИ З УЧНЯМИ ПРОФІЛАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

З УЧНЯМИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ПРОВЕДЕНІ БЕСІДИ З НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Толмачова Карина Станіславівна, phD, асистент кафедри фармакології та фармакотерапії, провідний фахівець відділу організації виховного процесу та соціальних питань НФаУ

/Files/images/2022-2023_vihovna/перша допомога.jpg

ПРОФІЛАКТИЧНІ БЕСІДИ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

/Files/images/2022-2023_vihovna/дснс 01.02.23.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-3a4d2faf78e8c81767d42b0330a46e79ab1bdbc3dd72a310fdaf80d44a754447_407911a46e38f3b7.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-9a75fae8e4a0c670b20eda62aa37076297e740f0f88c7a35e23c4c114072e402_a1b274e983a31a76.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-22a09285622fe80348540b64da8a170d59a3fbf18985d90794b7f349cf6b320f_e49ad0172bd6364a.jpg

Профілактичні бесіди з мінної безпеки з учнями закладу освіти проведені представниками ДСНС.

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-c26910d339951c3567b969756d53bb140898ff6a3446b54aa55d7a8f513cfdb7_24f86aa323c5cd96.jpg

З учнями закладу освіти проведені профілактичні бесіди шкільними офіцерами поліції в умовах воєнного стану у форматі дистанційного навчання

/Files/images/2022-2023_vihovna/0-02-05-17f4f8897d76fbd3960261c2e6313cec69def0bcd6d09e991efd9f7cd9ce4a30_723e6a80266002b7.jpg

Бесіда про правила безпечної поведінки у громадському транспорті, в тому числі у метро.

/Files/images/2022-2023_vihovna/метро.jpg

Інформаційні хвилинки з правил безпечної поведінки, мінної безпеки

/Files/images/2022-2023_vihovna/2 Г правопорушення.jpg

Бесіди про правила безпечної поведінки під час заняттям спортом

/Files/images/2022-2023_vihovna/шудренко.jpg

Конкурс малюнків "Я у безпеці з МВС"

/Files/images/2022-2023_vihovna/я у безпеці з мвс.jpg

Бесіди про правила поводження із тваринами

/Files/images/2022-2023_vihovna/2 В щедрий вівторок.jpg

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/2022-2023_vihovna/2 В пдр тиждень.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/2 В пдр.jpg

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

/Files/images/2022-2023_vihovna/3 а мінна безпека.jpg

ПРОФІЛАКТИЧНІ БЕСІДИ ІЗ ШКІЛЬНИМ ОФІЦЕРОМ ПОЛІЦІЇ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ

/Files/images/2022-2023_vihovna/шоп 18.10.jpg

День безпеки життєдіяльності здобувачів освіти у зв'язку із канікулами

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/юракад.jpg

/Files/images/2022-2023_vihovna/6 А день безпеки.jpg

Куточки з безпеки життєдіяльності

/Files/images/ukr/куточок з безпеки життєдіяльності.JPG /Files/images/01/куточок.JPG


/Files/images/222/куточок з БЖ.JPG

2021/2022 навчальний рік

Шкільний офіцер поліції з учнями закладу освіти провів профілактичні бесіди

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/шоп 19.01.jpg

15.11.2021-19.11.2021 Тиждень безпеки життєдіяльності, протипожежного тренування

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/4 в.jpg

19.11.2021 Національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога до школи"

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/пдр.jpg

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/3 а пдр.jpg

15.11.2021-21.11.2021 Тиждень безпеки дорожнього руху

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/пдр 4 в.jpg

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/зоопарк.jpg

Повторення правил поведінки у громадських місцях під час відвідування Харківського зоопарку.

13.09.2021 День з поліцейським та рятувальником

Профілактичні бесіди з учнями в рамках програми "Шкільний офіцер поліції"

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/13.09 шоп.jpg

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/4 б музей природи.jpg

Повторення правил безпечної поведінки в громадських місцях (в т.ч. у музеї)

/Files/images/2021-2022_vihovn_zahodi/библиотека.png

Повторення правил поведінки у шкільній бібліотеці.

Тиждень безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.

01.09.2021 Єдиний урок з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.

2020/2021 навчальний рік

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-01-0b9cbf2432a322050de594caec4457e35adf3b3e1176fa2f8134bd9be77731d9_full.jpg

/Files/images/4986_big.jpg

16 квітня День цивільного захисту
/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-01-09d8c49db5ba466aa967f8c58c5f2b37d7105c7798aa57512a9f05e62f3806d5_full.jpg
Евакуація.
/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-0a-e34672b6b557820b1c09813a8181bd7f09932774c82acf8a6906832aec405214_full.jpg
Практичні заняття під час дистанційного навчання
/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-0a-837c74e2e5fff4902cb46ac873c4e80c2bdc510c3fdaddcc4a9d9e39129e198e_c91f002a.jpg

Дні безпеки життєдіяльності здобувачів освіти перед весняними канікулами. З учнями проведені профілактичні бесіди.

/Files/images/163 ХГ безпека 3 в .jpg

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-05-b1de1b4b56a6d333a49aef302e66afc8578946dec05bf0b3051a403751032004_99d578cb.jpg

Повторимо правила поведінки на перерві

/Files/images/ishsh.jpeg

Дні безпеки життєдіяльності здобувачів освіти перед зимовими канікулами. З учнями проведені профілактичні бесіди.

09.11.2020-15.11.2020 Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та протипожежного тренування

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-05-3b0a45530e71e230c59e528db838398f3c78a8395639c40306c57ec619942562_full.jpg

Спортивні змагання

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/цз 1в.JPG

Безпека для молодших школярів

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/шоп 20.01.20.jpg

Профілактичні бесіди з учнями в рамках програми "Шкільний офіцер поліції"

Тиждень безпеки дорожнього руху

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-05-3c49f96dab3c8ea35381fb137ffde05e5bcd2cffe7b3d7170784883c9e40b709_808dd25e.jpg

/Files/images/3 Б.JPG

Вивчаємо правила дорожнього руху

09.11.2020-15.11.2020 Тиждень безпеки дорожнього руху

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-05-d9e001c653c9e388682bb755da889f150198aeeb1e012222c54e0722f3e1bdc5_full.jpg

Профілактичні бесіди з учнями в рамках програми "Шкільний офіцер поліції"

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-05-60dba4887e2f44a02bb901d981c873480d99efef3c2d81fc9ac552e4f84618c1_bf1da119.jpg

Конкурс малюнків"Безпека на дорозі"

Дні безпеки життєдіяльності здобувачів освіти перед осінніми канікулами. З учнями проведені профілактичні бесіди.

Пам'ятка щодо дотримання правил безпечної поведінки.

/Files/images/2019--2020/1 правила _n1.jpg

/Files/images/2019--2020/пож.безп.jpg

/Files/images/2019--2020/відпочинок на природі.jpg

/Files/images/2019--2020/2 правила.jpg

/Files/images/2019--2020/voda.jpg

/Files/images/2019--2020/вибухонеб.jpg

/Files/images/2019--2020/гриб отр.jpg

/Files/images/2019--2020/легкозайм.jpg

/Files/images/2019--2020/правила дор руху.png

Профілактичні бесіди з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.

/Files/images/2020_2021_vihovn_zahodi/0-02-0a-a2d50bb4b2689e5f2b61f41ae3a8a45f379c7df1dac7a08732fa108ae5a7edf0_772c13a9.jpg

2019/2020 навчальний рік

28.05.2020-29.05.2020 Дні безпеки життєдіяльності

13.05.2020 Тиждень безпеки дорожнього руху.

/Files/images/doroga.jpg

З учнями гімназії проведені онлайн виховні бесіди з безпеки дорожнього руху.

/Files/images/2019--2020/3 Д пдр.jpg

Творчі роботи учнів 3-Д класу. Онлайн конкурс малюнків.

/Files/images/2019--2020/3 Д пдр Ключніков Олег.jpg

Дотримуйся правил карантину.

/Files/images/2019--2020/вод 1.jpg

З учнями гімназії проведені (онлайн) профілактичні бесіди з правил поведінки біля водойм.

/Files/images/2019--2020/4 пбп.jpg

Лідери учнівського самоврядування для молодших школярів підготували онлайн інформаційні хвилинки з попередження дитячого травматизму

/Files/images/2019--2020/7 г.jpg

14.04.2020 учні гімназії стали учасниками онлайн уроку "Електробезпека під час карантину".

/Files/images/2019--2020/7 г 1.jpg

/Files/images/2019--2020/7 г 2.jpg

Профілактичні бесіди з учнями 1 класів у зв'язку з додатковими канікулами.

/Files/images/2019--2020/пдр.jpg

Профілактичні бесіди із запобігання дитячого травматизму у зв'язку із зимовими канікулами.

Шкільний офіцер поліції провів з учнями гімназії профілактичні бесіди.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

11.11.2019 -15.11.2019

/Files/images/2019--2020/пдр 3 б клас.jpg

/Files/images/2019--2020/пдр.jpg

/Files/images/2019--2020/шоп 4.11.jpg

Профілактичні бесіди з учнями гімназії.

Повторення Правил дорожнього руху.

Тиждень безпеки життєдіяльності здобувачів освіти

15.10.2019 - 18.10.2019

/Files/images/2019--2020/стріт арт.jpg

/Files/images/2019--2020/3 а аеропорт.jpg

Бесіди із запобігання дитячого травматизму.

2018/2019 навчальний рік

Екскурсія до пожежної частини. Учні 2-Д класу повторили правила протипожежної безпеки.

/Files/images/2018-19/2 д пожежна.jpg

Екскурсія до Малої дитячої залізниці. Учні гімназії повторили правила поведінки на залізниці.

/Files/images/2018-19/5 г залізниця.jpg

Екскурсія до пожежної частини. Учні 2-В класу повторили правила протипожежної безпеки.

/Files/images/2018-19/2 в пожежна.jpg

Учні гімназії повторили правила поведінки із вогнепальною зброєю.

/Files/images/2018-19/11 а .jpg

13.05.2019 - 18.05.2019 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ.

Цікаві екскурсії. Ватутіно.

/Files/images/2018-19/5 кл ватут.jpg

Під час екскурсії учні повторили правила безпечної поведінки.

/Files/images/2018-19/5 кл ват.jpg

/Files/images/2018-19/5 кл ватутіно.jpg

/Files/images/2018-19/5 кл ватут.jpg

/Files/images/2018-19/5 кл ватутін.jpg

/Files/images/2018-19/0-02-04-f8ef8863dd73ac083fd53d2925c5e5504595addb4465343f7e4f869faf0e9714_8445f0b1.jpg

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

/Files/images/2018-19/цз підсумки.JPG

Стріт-арт ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/2018-19/3 а .JPG

Профілактичні бесіди з учнями шкільним офіцером поліції

/Files/images/2018-19/шоп 01.03.19.jpg

Профілактична бесіда в рамках програми "Шкільний офіцер поліції"

/Files/images/2018-19/шоп 12.12.jpg

12.11.-18.11.2018 Тиждень безпеки дорожнього руху.

Профілактичні бесіди в рамках програми "Шкільний офіцер поліції"

/Files/images/2018-19/6 в поліц.JPG

18.10. - 19.10.2018 Дні безпеки життєдіяльності учнів перед канікулами. Повторення правил безпечної поведінки.

/Files/images/2018-19/6Г .jpg

Повторення правил поведінки у громадських місцях.

01.10.2018 проведена зустріч учнів гімназії із шкільним офіцером поліції.

/Files/images/2018-19/1.10 шк. оф.поліц.jpg

Місячник "Безпека на дорозі. Безпека у житті."

/Files/images/doroga.jpg

10.09.2018. Цікава екскурсія до відділу патрульної поліції.

/Files/images/2018-19/ПОЛІЦ.jpg

03.09.2018 Єдиний урок з безпеки життєдіяльності учнів.

Кузовков С.О., представник рятувальної служби, провів з учнями гімназії профілактичну бесіду з безпеки життєдіяльності учнів.

/Files/images/2017/3.9 рятувальник.jpg

2017/2018 навчальний рік

Екскурсія до ХАРКІВОБЛЕНЕРГО.

/Files/images/2017/ОБЛЕНЕРГО.jpg

Екскурсія до відділу патрульної поліції.

/Files/images/2017/патрульна поліція.jpg

Екскурсія до пожежної частини. Повторення правил протипожежної безпеки.

/Files/images/2017/пожежна частина.jpg

День безпеки життєдіяльності учнів у зв'язку із літніми канікулами.

18.04.2018 День цивільного захисту.

16.04 - 20.04.2018 Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

/Files/images/2017/SAM_4306.JPG

Виставка робіт.

/Files/images/2017/SAM_4305.JPG

17.04. День пожежної охорони.

Шкільний офіцер поліції.

/Files/images/2017/5 а поліція.JPG

В рамках програми "Шкільний офіцер поліції" з учнями гімназії проведені профілактичні бесіди інспекторами УПП в Харківській області ДПП Мацько К.Ю., Горбенко К.В.

З учнями гімназії проведена бесіда інженером Управління АК "Харківобленерго" про правила поведінки з електроприладами в побуті, надзвичайні ситуації Шевченко В.В.

/Files/images/2017/5 г беседа 11.04.JPG

З учнями гімназії проведені бесіди з правил поведінки на уроках фізичної культури.

/Files/images/2017/1В .JPG

З учнями гімназії проведені бесіди з безпеки життєдіяльності у зв'язку із святковими днями.

04.04.2018. Учні гімназії взяли участь у районному конкурсі юних інспекторів руху.

/Files/images/2017/юір.jpg

02.04.2018. З учнями гімназії проведено перший урок "Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях"

/Files/images/2017/1 Б нс.jpg

Урок з правил поведінки в надзвичайних ситуацій.

/Files/images/2017/1 г нс .jpg

Урок з правил поведінки в надзвичайних ситуацій.

/Files/images/2017/3 г нс.jpg

Урок з правил поведінки в надзвичайних ситуацій.

/Files/images/2017/8 б нс.jpg

Повторення правил безпечної поведінки під час спортивних змагань.

/Files/images/2017/регбі.jpg

/Files/images/2017/регбі гра.jpg

Екскурсія до м. Полтава. Повторення правил безпечної поведінки при вивченні народних традицій.

/Files/images/2017/6 б полтава гончарство.jpg

22.03.2018, 23.03.2018 ДНІ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІ ПЕРЕД ВЕСНЯНИМИ КАНІКУЛАМИ.

12.03.-16.03.2018 ТИЖДЕНЬ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ.

ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ БЕЗБЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВИРОБНИЦТВІ.

/Files/images/2017/SAM_4040.JPG

ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ

/Files/images/2017/черлид.jpg

ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ.

/Files/images/2017/профорієнтац водій.jpg

02.03.2018 ПРОВЕДЕНІ ПОЗАПЛАНОВІ ІНСТРУКТАЖІ.

З учнями гімназії проведені бесіди про правила поведінки на льоду.

Додаткові канікули для учнів 1 класів.

Проведені первинні інструктажі для учасників освітнього процесу.

24.01.2018 З учнями гімназі інспектори патрульної поліції провели профілактичну бесіду "Юридична відповідальність підлітків перед законом"

/Files/images/2017/9 а поліц.jpg

28.12-29.12.2017 Дні безпеки життєдіяльності учнів.

/Files/images/2017/2 в купянск фабр нов ігр.jpg

Екскурсія до м. Куп'янськ. Відвідування фабрики новорічних іграшок. Повторення правил безпечної поведінки.

/Files/images/2017/тижд права 1 а.JPG

В рамках Тижня права з учнями гімназії проведені бесіди із запобігання дитячому травматизму.

Тиждень безпеки дорожнього руху 13.11.2017 - 19.11.2017

/Files/images/11/SAM_7732.JPG

Вивчення правил безпечної поведінки під час подорожей.

/Files/images/2017/кам подол.jpg

м. Кам'янець - Подільський.

Вивчення правил безпечної поведінки на виробництві.

Кондитерська фабрика "Солодкий світ".

/Files/images/2017/image-0-02-04-a1750482691e943d3f499fe4d30ae6aff19a4a5853719a4ac3d8d0f408e53cb5-V.jpg

/Files/images/2017/шато ледо.jpg

Повторення правил безпечної поведінки на льоду. Відвідування ТРЦ "Французький бульвар"

Дні безпеки життєдіяльності: два останні дні перед канікулами

19.10-20.10.2017

Тиждень безпеки життєдіяльності учнів.

16.10.2017 - 20.10.2017

/Files/images/2017/image-0-02-05-23f1e031be28b9632312dead623b373d101bca9da5adb94f129f176559cc177c-V.jpg

Вивчаємо правила поведінки в громадських місцях.

/Files/images/2017/DSC02095.JPG

Спортивні змагання. Вивчаємо правила поведінки.

/Files/images/2017/міст святогірськ.jpg

Вивчаємо правила поведінки біля водойми.


/Files/images/2017/92Myc3VoRtw.jpg

Вивчаємо правила поведінки в громадських місцях.

Практичне заняття з безпеки життєдіяльності у 8-В класі.

/Files/images/2017/B612 357.jpg

Евакуація.

З учнями гімназії проведений театралізований урок з безпеки життєдіяльності.

/Files/images/2017/SAM_2947.JPG

/Files/images/2017/SAM_2956.JPG

З учнями гімназії проведена бесіда інспекторами поліції "Безпека при самостійному пересуванню містом."

/Files/images/2017/P71021-153900.jpg

Вивчаємо правила дорожнього руху.

/Files/images/2017/самолет.jpg

Вивчення правил безпечної поведінки у транспорті.

2016/2017 навчальний рік

З 10 по 14 травня проходить Тиждень безпеки дорожнього руху

З учнями гімназії проведена лекція про запобігання дитячому травматизму лектором "Фонду рятування дітей та підлітків від наркотиків" Луніним М.В.

З учнями гімназії проведена лекція про здоровий спосіб життя лектором "Фонду рятування дітей та підлітків від наркотиків" Луніним М.В.

26 квітня - День цивільного захисту об'єктового та протипожежного тренування

/Files/images/2016/Відкриття , лінійка.JPG /Files/images/2016/конкурс малюнків на асфальті.JPG

Організовані і проведені виставки

/Files/images/2016/SAM_1406.JPG

Проведені практичні заняття з учнями.

/Files/images/2016/3 а .JPG /Files/images/2016/3 а .JPG

Практичні заняття з цивільного захисту

/Files/images/2016/8 б.JPG

Урок - реквієм для учнів гімназії "Чорнобиль - біль України"

/Files/images/2016/SAM_1452.JPG

Евакуація

6 квітня 2017 року на базі Харківської гімназії №163 був проведений семінар для молодих класних керівників Індустріального району.

/Files/images/2016/SAM_0798.JPG /Files/images/2016/SAM_0864.JPG

07.04.2017 Команда Харківської гімназії №163 посіла ІІ місце у районному конкурсі Юних інспекторів дорожнього руху

/Files/images/2016/JJfsl5Tmo78.jpg

З учнями гімназії проведені виховні заходи щодо формування навичок здорового способу життя.

/Files/images/2016/SAM_1038.JPG

З учнями початкових класів проведені бесіди лікарем - стоматологом

/Files/images/2016/SAM_9138.JPG

Для учнів початкової школи проведений театралізований урок із запобігання дитячому травматизму.

/Files/images/12345/SAM_9997.JPG /Files/images/12345/SAM_9998.JPG

Дні безпеки життєдіяльності:два останні дні перед канікулами

-20.10-21.10.2016

-22.12-23.12.2016

-22.03-23.03.2017

-23.05-24.05.2017

Вітаємо переможців шкільного конкурсу газет«Захисти себе від надзвичайних ситуацій».

/Files/images/11/SAM_8507.JPG

В рамках тижня безпеки життєдіяльності учнів у гімназії організована виставка творчих робіт, проводяться виховні заходи.

Тиждень безпеки дорожнього руху

/Files/images/12345/Фото0899.jpg /Files/images/12345/Фото0896.jpg


З 10 жовтня по 13 жовтня 2016 року пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності учнів.

/Files/images/11/SAM_8555.JPG

В рамкахТижня знань з основ безпеки життєдіяльності учнів для школярів початкових класів був проведений театралізований урок з вивчення правил дорожнього руху

/Files/images/aaaaaaaaa/SAM_7993.JPG

Правила поводження на водних об’єктах в зимовий період

ПАМ’ЯТКА

з безпеки життєдіяльності та запобігання дитячому травмуванню

учнів Харківської гімназії № 163

Нещасні випадки на вулицях, дорогах, майданах тощо трапляються з дітьми

частіше за все тому, що вони не знають або не виконують правил безпечної поведінки.

Ш А Н О В Н І У Ч Н І ! П А М’ Я Т А Й Т Е !

* У випадках пожежі викликайте пожежну допомогу по телефону «101».

* При конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертайтесь до працівників правоохоронних органів або по телефону «102».

* У випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги звертайтесь до медпрацівників або викликайте швидку допомогу по телефону «103», (у крайньому випадку звертайтесь за допомогою до людей, що знаходяться поряд).

* Якщо ви відчули запах газу-дзвоніть по телефону «104».

Будьте обережні при контактах з незнайомими людьми, пам’ятайте про можливу небезпеку при спілкуванні зі знайомими.

Категорично забороняється вживання алкогольних, наркотичних та токсичних речовин, тютюнових виробів, енергетичних напоїв.

Будьте обережні при виборі транспортних засобів для пересування, вони повинні бути безпечними, узгодьте їх та маршрут пересування з батьками.

* Будьте завжди уважні та обережні!Не поспішайте! Йдіть тільки тротуаром, а якщо його нема, то узбіччям назустріч транспорту.

* Переходьте вулицю, майдан тільки по пішохідних переходах.

* Переходьте вулицю, майдан тільки на зелене світло світлофора для пішоходів.

* Категорично забороняється знаходитись на проїзній частині дороги, майдану.

* При переході вулиці, майдану треба впевнитись у цілковитій безпеці:

спочатку подивитися ліворуч, а дійшовши до середини – подивитися праворуч. І якщо немає транспорту, перейти. Особливо звертайте увагу на транспорт, що стоїть, бо він може раптово зрушити з місця.

* Не перебігайте дорогу, майдан перед транспортом, що рухається близько. Особливо будьте уважними в пізній час, вночі відстані здаються більшими, а швидкість – меншою.

* Входити і виходити з транспорту можна тільки при повній його зупинці.

* Автобуси, тролейбуси і автомобілі, що стоять на зупинці, треба обходити тільки позаду, а трамваї – попереду.

* Не висувайтеся з вікон під час руху транспорту.

* Рух на велосипедах дозволяється тільки з 14 років.

* Категорично забороняється кататися на ковзанах, гратися на проїжджій частині дороги.

* Коли знаходитись в транспорті або в метро виконуйте всі вимоги інструкцій.

* Пам’ятайте про правила поведінки на залізничному транспорті та біля залізної дороги.

* Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки.

* Обережно поводьтеся з вогнем та його джерелами. Будьте обережні при користуванні сірниками, запальничками тощо. Не грайтесь з сірниками та іншими джерелами вогню.

* Не розпалюйте вогнища, не паліть листя, траву.

* Будьте обережні в поводженні з електроприладами, особливо якщо вони ввімкнені в електромережу.

* Будьте обережні поблизу ліній електропередач.

* Заборонено рибалити під лініями електропередач.

* Не залазьте на дерева, що ростуть поблизу повітряних ліній електропередач.

* Заборонено накидати дріт і інші предмети на дроти ліній електропередачі, заборонено кидати будь-які предмети в електроустановки.

* Заборонено залазити на опори ліній електропередач.

* Заборонено пошкоджувати електролічильники.

* Будьте обережні поблизу трансформаторних будок, ні в якому випадку не заходьте до них, це небезпечно!

* Заборонено відчиняти двері трансформаторних будок, відкривати електрощити на сходах.

* Заборонено тягти вилку з розетки за дріт.

* Заборонено братись за дроти побутових електроприладів мокрими руками.

* Пам’ятайте про правила поведінки під час грози, біля електричних дротів, що впали на землю.

* Дотримуйтесь правил безпеки в поводженні з хімічними реактивами та предметами побутової хімії.

* Виконуйте правила пожежної безпеки біля ялинки. Не використовуйте саморобні гірлянди, іграшки, вату, папір та інші швидкозаймисті матеріали.

* При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

* Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягатися у костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі й та.ін.).

* Не користуйтеся петардами та іншими піротехнічними засобами, це може бути небезпечним для життя.

* Забороняється використання петард, проведення феєрверків та інших подібних заходів у місцях масового відпочинку громадян без відповідного погодження (дозволу) з місцевими органами влади, тер управліннями Держнаглядохоронопраці та органами Держпожнагляду.

* При виявленні чужих або невідомих предметів необхідно сповістити про це дорослих. Ці предмети можуть виявитися вибухонебезпечними. З ними не можна виконувати ніяких дій – це небезпечно для життя.

* Будьте обережними зі зброєю, особливо вогнепальною.

* Дотримуйтесь безпеки при користуванні газом та газовою апаратурою.

* Якщо ви відчули запах газу-дзвоніть по телефону «104».

* Будьте уважні при користуванні ліфтом, виконуйте всі вимоги інструкцій. Не бажано їздити в ньому з незнайомими людьми. Ні за яких випадків не лізьте в шахту ліфта.

* Будьте обережні біля відкритих вікон та на балконах.

* Не ходіть близько біля будівель, це може бути небезпечним для життя.

* Знаходячись в парках, скверах, лісах та лісосмугах, будьте завжди уважні та обережні.

* Будьте уважні при вживанні грибів та ягід, особливо їх незнайомих різновидів, серед них можуть бути отруйні. Обережно вживайте гриби, куплені на ринку.

* Будьте обережні поблизу водоймищ, під час купання та катання на човні.

* Дотримуйтесь заходів безпеки в період льодоставу та льодоходу.

* Будьте обережні на кризі, льоду, під час ожеледиці.

* Дотримуйтесь правил техніки безпеки при користуванні спортивним знаряддям на ігрових та спортивних майданчиках, під час рухливих ігор та забав.

* Не пийте сиру воду. Мийте руки перед їдою. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

* Будьте обережні при споживанні продуктів харчування. Пам’ятайте про терміни їх придатності до споживання.

* Пам’ятайте про небезпеку вживання алкогольних напоїв, наркотичних та токсичних речовин, тютюнових виробів.

* Пам’ятайте про правила користування колючими та ріжучими предметами.

* Будьте обережні з медичними препаратами та інструментами.

* Будьте обережними, знаходячись на відкритому повітрі, враховуйте погодні умови.

* Одяг та взуття повинні відповідати погодним умовам, виховному заходу та місцю і умовам його проведення.

* Дотримуйтесь заходів безпеки на вулицях, дорогах, у під’їздах та дворах будинків, у натовпі, громадських місцях.

* Не знаходьтесь на вулиці до пізнього часу.

* Ухиляйтесь від загрозливих для життя і здоров’я ситуацій.

* Будьте взаємоввічливими.

* Намагайтесь дотримуватись правил етики та естетики.

* Категорично забороняється вживання алкогольних, наркотичних, токсичних речовин.

* Пам’ятайте про вплив на здоров’я людини мобільних телефонів, заборону користування ними під час навчально- виховного процесу.

* Забороняється палити на території та в приміщеннях Харківської гімназії №163.

* З метою безпеки життєдіяльності учнів їм забороняється під час навчального-виховного процесу залишати приміщення гімназії; під час уроків на відкритому повітрі залишати територію гімназії та спілкуватися з учнями інших класів та сторонніми людьми.

Бережіть своє здоров’я і життя!

Пам'ятка безпечної поведінки під час канікул

ПАМ’ЯТКА

щодо правил поводження із виявленими підозрілими

вибухонебезпечними предметами

Запорукою запобігання вибухам є неухильне дотримання правил пожежної

та техногенної безпеки,

а також пильність та відповідальність людей

Якщо ви відчули стійкий запах газу, необхідно:

* зберігати спокій;

* негайно вимкнути газові прилади;

* відкрити вікна та двері і провітрити приміщення;

* не курити та не користуватись електричними приладами;

* вийти з приміщення та зателефонувати до Служби газу (тел. № 104);

* якщо будинок багатоквартирний, повідомити інших мешканців та, не користуючись ліфтом, залишити будівлю;

* надайте допомогу в евакуації літнім та важкохворим людям;

* перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які тимчасово залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників Служби газу (правоохоронних органів, аварійно-рятувальних підрозділів);

* відійти на безпечну відстань від будинку (у разі можливості на відкритий майданчик або пустир) та чекати подальших інструкцій спеціалістів.

У разі виявлення боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно:

* негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета; по можливості попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поряд;

* вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

* позначити місце перебування предмета, а по можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо);

* негайно повідомити про знахідку в місцеві органи виконавчої влади, у МНС та в МВС (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета або предмета схожого на нього, представників органів місцевої влади, МНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

Категорично забороняється:

* курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження ВНП або предмета, схожого на нього;

* піднімати, витягувати з грунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

* приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні. Слід пам'ятати: у будь-якому рачі при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки с гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

* До найпоширеніших місць розміщення вибухонебезпечних предметів належать:

* автомобілі;

* входи, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень;

* урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (фестивалі, ярмарки, базари, супермаркети, підземні переходи тощо);

* громадський транспорт (вагони тролейбусів, автобусів, трамваїв, поїздів тощо); об'єкти підвищеної небезпеки тощо.

* вибуховий пристрій може бути замаскований у поштових посиланнях (посилки, конверти), букетах квітів, подарунках тощо.

Також до ознак підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями можна віднести:

* електропроводи, що виходять з невідомого предмета, антени, лампочки на його поверхні, хід годинника, що прослуховується;

* залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики тощо);

* предмети, що знаходиться в не призначених для цього місцях (наприклад, велика дитяча іграшка біля вхідних дверей);

* предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторами.

Для попередження вибуху та встановлення наявності вибухового пристрою необхідно:

* бути уважними та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, пакунки, парасольки тощо);

* звернути увагу на ділянки свіжоскопаної землі, свіжопоштукатуреної або свіжопофарбованої стіни будівлі;

* не приймати від сторонніх осіб подарунків, квітів, поштових посилань; користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі провідників, стюардів, контролерів).

При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно: зберігати спокій;

* негайно повідомити про знахідку представників міліції, охорони аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101,102;

* не курити;

* не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого також предметами, що можуть його утворювати;не торкатись до підозрілої речі руками або іншими речами;

* у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;

* залишати місце, де виявлено підозрілий предмет, за можливості організувати його охорону на безпечній відстані.

Якщо ви знаходитесь у квартирі:

* візьміть із собою документи, гроші, цінності, ліки;

* знеструміть квартиру та перекрийте водо- та газопостачання;

* надайте допомогу під час евакуації дітям, літнім і важкохворим дітям;

* перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які під час оголошення евакуації залишилися без нагляду дорослих, та повідомте про це представників аварійно-рятувальних підрозділів;

* замкніть свою квартиру;

* не па панікуйте.

Якщо ви знаходитесь на вулиці:

* уникайте великих скупчень людей;

* якщо опинилися у натовпі, не намагайтеся вийти з нього, рухайтесь у тому самому напрямку, що й натовп;

* руки зігніть у ліктях на рівні грудей та розсуньте їх, звільняючи від тиску грудну клітку;

* не тримайте руки в кишенях;

* якщо натиск натовпу набрав загрозливого характеру, негайно покиньте сумку на довгому ремні, шарф тощо;

* якщо ви упали, намагайтесь одразу встати на ноги, не опираючись руками, а якщо це не можливо, згорніться клубком і захистіть голову передпліччями, поклавши долоні на потилицю.

Кiлькiсть переглядiв: 2400

Фотогалерея

комунальний заклад "Харківський ліцей № 163 Харківської міської ради"

Адреса: 61172, м. Харків, вул. Луї Пастера, 330
Телефон: (057)725-54-56
e-mail: nvk163@kharkivosvita.net.ua

Дата останньої зміни 21 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!