Рекомендації батькам:

1. У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся позитивної моделі, хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте навіть незначні успіхи. Пам'ятайте, що гіперактивні діти игнорируютвыговоры, але чутливі до найменшої похвалу.

2. Не вдавайтеся до фізичного покарання. Ваші стосунки з дитиною повинні ґрунтуватися на довірі, а не на страху. Він завжди повинен відчувати вашу допомогу і підтримку. Спільно вирішувати виниклі труднощі.3. Частіше говоріть «так», уникайте слів «ні» і «не можна».

4. Доручіть йому частину домашніх справ, які необхідно виконувати щодня. І ні в якому разі не виконуйте їх за нього.

5. Заведіть щоденник самоконтролю і відзначайте в ньому разом з дитиною його успіхи вдома і в школі.

6. Введіть бальну або знакову систему винагороди.

7. Уникайте завищених або занижених вимог до дитини, намагайтесяставити перед ним завдання, що відповідають його здібностям і віком.

8. Визначте для дитини рамки поведінки, що можна і чого не можна. Вседозволеність не принесе ніякої користі. Незважаючи на наявність певних недоліків, гіперактивні діти повинні справлятися зі звичайними для всіх підростаючих дітей проблемами.

9. Не нав'язуйте йому жорстких правил. Ваші вказівки повинні бути вказівками, а не жорсткими правилами. Вимагайте дитини виконання правил, що стосуються його безпеку і здоров'я, а стосовно інших - з урахуванням ситуації.

10. Зухвала поведінка дитини - це його спосіб привернути увагу. Проводьте з ними більше часу, грайте, вчіть, як правильно вести себе в громадських місцях.

11. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Прийом їжі, прогулянки, відхід до сну повинні відбуватися в один і той же час.

12. Вдома слід створити спокійну обстановку (в ідеалі - окрема кімната). Має бути мінімальна кількість предметів, які можуть відволікати, розсіювати увагу дитини. Колір шпалер повинен бути неяскравим, перевага віддається блакитного. Було б непогано мати в будинку спортивний куточок.

13. Якщо дитині важко вчитися, не вимагайте від нього високих оцінок з усіх предметів. Достатньо мати хороші оцінки за 2-3 навчальних дисциплін.

14. По можливості, уникайте великого скупчення людей, оскільки перебування там чинить на дитину надмірно збудливу дію. Оберігайте дитину від стомлення, оскільки воно призводить до зниження самоконтролю і на-растающей рухової активності. Намагайтеся, щоб він висипався, т. к. недолік сну веде до погіршення уваги та ін.

15. Розвивайте свідоме гальмування. Перед тим, як щось робити, хай рахує до 10, а краще від 10 до 1.

16. Пам'ятайте, ваш спокій - найкращий приклад для дитини.

17. Давайте дитині більше можливостей використовувати надлишкову енергію.

Дата останньої зміни 28 Березня 2024