Рекомендації психолога для учнів

Як порозумітися з вчителем: 5 важливих заповідей


Вчителі - це люди, кожен день дають тобі нові знання. Якщо ти вчишся в першому, другому чи третьому класі, у тебе тільки одна вчителька, потім, у більш старших класах, їх буде кілька - кожен з предметів будуть вести різні викладачі.
За шкільне життя ти зустрінеш чимало вчителів, і всі вони будуть дуже різними. Одних ти будеш поважати і любити за їх знання, справедливість і доброзичливість, інші будуть здаватися тобі занудами і злюками.
Саме від вчителів залежить, чи ти будеш йти на уроки з радістю або ж через силу, немов на каторгу. Тому відносини з викладачами краще не псувати. Тобі не потрібно ставати "зубрілкою" і занудою, щоб сподобатися вчителеві. Зазвичай таких хлопців викладачі не дуже шанують, бо "зубрилки" далі підручника нічого не бачать, і з ними просто нудно.
Яке враження ти справляєш на свою вчительку? Якщо добре, то вона буде ставитися до тебе відповідно.
Щоб якнайкраще зарекомендувати себе в очах вчителя, дотримуйся наступних правил:
1. Не відволікайся на уроці.Неприпустимо розмовляти з сусідом по парті або читати журнал в той час, коли вчителька пояснює нову тему. Вона може розцінити таку поведінку як неповагу. Якщо ти потім будеш нарікати, що нічого не зрозумів(а) з нового матеріалу, вчитель завжди може відповісти: "А не треба було займатися сторонніми справами на уроці!" Після цього підходити до неї з проханням про допомогу, м'яко кажучи, незручно. І складна тема ризикує залишитися для тебе незбагненною. А не вникнеш у неї, не зрозумієш і все інше.Пам'ятай, що ти ходиш в школу не розважатися, а отримувати знання. Твоє серйозне ставлення до навчання переконає вчительку, що ти не легковажний дитина, а відповідальний учень, який прагне до знань.
2. Не потрібно боятися зайвий раз звернутися за допомогою до вчителя, якщо ти щось не зрозумів(а) з її пояснень.Але спочатку спробуй розібратися сам(а), адже запам'ятати власне відкриття набагато простіше, ніж слова вчителя. якщо ти не зрозумів(а) тему в цілому, можливо, розібратися в ній тобі допоможуть практичні вправи. Почитай ще раз правило і спробуй сам(а) виконати завдання. Можеш саме на цьому етапі вдатися до допомоги вчительки. На конкретному прикладі новий матеріал стане зрозуміліше.Не варто вимагати, щоб вона займалася виключно з тобою на уроці, адже ти не один(одна) у класі, краще підійти до вчительки після уроку і попроси пояснити те, що тобі незрозуміло.Вчитель - не міліціонер, який тільки й думає, як би піймати тебе на який-небудь помилки і суворо покарати, і нема чого боятися зайвий раз звернутися до нього за допомогою. Твій інтерес до навчання і твої хороші оцінки є для викладача найкращою нагородою - це означає, що його зусилля вкласти в учнів знання не пропали даром.
3. Не обманюй довіру.Наприклад, уяви таку ситуацію: ти звернувся(лась) до вчительки з проханням пояснити важке правило або складну задачу. Вона погодилася допомогти тобі, але тільки не на перерві, а після уроків. Але після того як пролунав дзвінок з останнього уроку, ти зрозумів(а), що затримуватися в школі тобі страшенно не хочеться, до того ж скоро по телевізору почнуться мультики, і, злившись з натовпом хлопців, непомітно выскальзываешь з класу. Не чекай, що після цього випадку вчителька буде добре до тебе ставитися, адже вона погодилася пожертвувати своїм особистим часом, щоб допомогти тобі, а ти навіть не попередивши її, втік(а) додому.Коли ти наступного разу звернешся до неї за допомогою, вона швидше за все скаже, що у неї немає часу займатися з тобою індивідуально. Раз обдуривши вчительку, ти ризикуєш надовго зіпсувати з нею стосунки.Ще буває, що деякі хлопці, не вивчивши урок, вигадують у виправдання своєї ліні різні поважні причини: то у них боліла голова, то пожежа в квартирі був, то потоп, то інопланетяни приземлилися на балконі. Не варто зловживати добротою улюбленої вчительки: обман рано чи пізно розкриється, і довіра буде втрачено. І навіть якщо потім ти будеш говорити правду, тобі не повірять.
4. Поводься так, як годиться в школі.Не зривай занять і не побіжи з уроків. Вчителька може розцінити це як оголошення війни, і тоді тримайся!Деякі погані вчинки учнів викладачка може прийняти на свій рахунок. Вона не здогадається, що ти не залишилася почергувати з-за улюблених мультиків по телевізору, а подумає, що її слова не мають значення для тебе. Це ускладнить твою шкільне життя.
5. Зрозумій, що вчитель - теж людина.Іноді тобі слід згадати, що вчителька - теж чия-небудь мама чи бабуся, і в її житті теж може бути багато труднощів і проблем. І хоча вона терпляча і сильна, не варто приносити їй зайві неприємності. Не поводься на уроках так, як ніби спеціально відчуваєш її терпіння. Постався з розумінням до її важкій роботі.Уяви, що у вчительки теж може боліти голова: як, наприклад, у твоєї мами. Але вона не може скасувати з-за цього урок, а тут ще ти шумиш і порушуєш дисципліну. Своїм неналежною поведінкою ти ризикуєш викликати гнів і невдоволення вчительки, яка в даний момент і без твого втручання відчуває себе не дуже добре. У деяких випадках дуже важливо не нариватися на грубість і розуміти вчительку як близької людини.
Кiлькiсть переглядiв: 16

Фотогалерея

Харківська гімназія № 163 Харківської міської ради Харківської області

Адреса: 61172, м. Харків, вул. Луї Пастера, 330
Телефон: (057)725-54-56
e-mail: nvk163@kharkivosvita.net.ua

Дата останньої зміни 20 Листопада 2019

Цей сайт безкоштовний!