Як організувати підготовку до ЗНО

(Пам’ятка випускнику)

1. Розпочинайте готуватися до тестування заздалегідь, по частинах, спокійно. Використовуйте підручники та посібники, рекомендовані до ЗНО.

Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначитися, що буде вчити сьогодні, які саме розділити і теми.

2. Починайте навчання з ранку ,поки голова свіжа. Спочатку підготуйте місце для занять: заберіть все зайве, що відволікає від основної мети- підготовки до тестування: зручно розтушуйте підручники: вимкніть телефон: суворо скажіть собі: «З 9-12 я повинен вивчите стільки… .»

3. Починайте навчання з важких, незрозумілих тем, а прості залиште під кінець. Якщо складну тему залишити на потім, вона буде висіти над вами як дамоклів меч, не даючи спокою, знижуючи рівень запам’ятовування.

4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно.

Запам’ятати легше те, що зрозумієш. Не зубріть, це довго і ненадійно, варто перенервувати сь, забути бодай одне слово, і весь визубрений текст вийде із голови. Намагайтеся знайти логічні зв’язки в досліджуваному матеріалі, скласти план, схему, зробити короткий запис. Якщо обсяг занадто великий, то розбийте текст на смислові уривки, намагаючись, щоб їх було більше семи. Спробуйте узагальнити і передати основну думку кожного уривка однією фразою.

5. Якщо у матеріалі, який ви вивчаєте, обмаль внутрішніх логічних зв’язків, то омано використовувати асоціації, а також «метод місця». Для цього необхідно уважно подивитися навколо себе. Відновивши в пам’яті обстановку, у якій ви вчили матеріал, ви пригадаєте і його. Дати можна запам’ятовувати, уявивши їх у незвичному вигляді ( наприклад, вогняні цифри на тлі води).

6. Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, з батьками. Текс, переказаний своїми словами, запам’ятовується краще, ніж багато раз перечитаний, але не переказаний.

7. Перед офіційним тестуванням намагайтеся пройти якомога більше опублікованих тестів, щоб краще ознайомитися з типовими конструкціями тестових завдань. Поспішайте, тренуйтеся із секундоміром у руках. Контролюйте час виконання завдань, вчиться працювати у максимальному темпі.

8. Чергуйте заняття та відпочинок: 40 хвилин занять, потім 10 хвилин перерви. Бережіть очі, робіть гімнастику для очей: подивіться вгору в низ (15), вліво - вправо (15), фіксуйте погляд то на віддаленому, то на близькому предметі по (20с).

9. Дотримуйте режиму дня. Чергуйте розумову діяльність з фізичною. Виділіть час на прогулянку, заняття спортом, допомогу вдома. Спіть 8 годин. Харчування має бути 3-4 разовим, калорійним, багатим на вітаміни,але не надмірним. Після кожної поживної їжі тягне на сон і займатися розумовою роботою складно.

10. Залиште один день перед тестуванням для повторення , ще раз зупиніться на складних питаннях. Напередодні тестування обов’язково виспіться! Багато вважають, що для повної підготовки не вистачає останньої ночі. Це неправильно! Навпаки, перед сном прогуляйтеся, прийміть душ. Добре виспіться, щоб прокинутися з відчуттям бойового настрою. У людини, яка гарно спала, голова працює краще.

Як поводитися під час ЗНО

( пам’ятка випускнику)

1. Коли ви прийдете до пункту тестування, сядьте зручно, зосередьтеся. Позбутися нервування в перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому ,що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – нервування не минуло, то заплющте очі, розслабтеся, згадайте на хвилинку щось смішне або приємне.

2. Уважно прочитайте завдання. Не лякайтеся, що ви нічого не знаєте. Такого просто не може бути! Почніть відповідати на запитання, у яких ви не сумніваєтеся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми.

3. Читайте завдання до кінця. Перш ніж писати відповіді, прочитайте питання вдвічі і переконайтеся , що ви правильно, зрозуміли суть його. Поспіх і неуважність може призвести до помилок у найпростіших завданнях.

4. Пропускайте! Необхідно навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тексті завжди знайдуться такі питання , з якими ви неодмінно впораєтеся. Просто нерозумно не дібрати більше балів лише тому, що ви не дійшли до своїх питань, а застрягли на тих, які викликали труднощі.

5. Думайте тільки про те завдання, яке виконуєте! Коли ви бачите нове завдання, забудьте все ,що було в попередньому. Пам’ятайте, що завдання в текстах не пов’язане одне з одним, тому знання, які використані в попередньому завданні, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно виконати наступне завдання. Думайте лише про те, що кожне нове завдання - шанс набрати бали.

6. Виключайте! Багато завдань можна виконати швидше, якщо не шукати правильну відповідь одразу, а послідовно виключати ті, які не підходять. Цей метод дозволяє концентрувати увагу лише на одному- двох варіантах відповідей, а не на п’яти- шести одночасно( це значно важче)

7. Вгадайте! Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддавати перевагу якомусь одному варіанту, то слід довіряти інтуїції.

8. Заплануйте два кола! Розраховуйте час так, щоб за дві третини всього часу пройтися по всіх легких завданнях (перше коло), а потім спокійно повернутися і поміркувати над складними питаннями, які спочатку довелося пропустити (друге коло). Залиште час для перевірки роботи.

9. Забудьте про шпаргалки! Після того як ви бодай одним оком зазирнете у шпаргалку, у вас почнуться трястися руки і все змішається у голові.

10. Не турбуйтеся! Прагніть виконати всі завдання, але пам’ятайте, що на практиці це зробити не реально. Враховуйте, що завдання складені таким чином, що ніхто не повинен виконати іх на 100%. Навіть якщо вам здається, що ви припустилися багатьох помилок і просто завалити тест, дуже часто таке відчуття є помилковим і кількість виконаних вами завдань може виявити цілком достатньою для гарної оцінки.

Кiлькiсть переглядiв: 17

Фотогалерея

Харківська гімназія № 163 Харківської міської ради Харківської області

Адреса: 61172, м. Харків, вул. Луї Пастера, 330
Телефон: (057)725-54-56
e-mail: nvk163@kharkivosvita.net.ua

Дата останньої зміни 20 Листопада 2019

Цей сайт безкоштовний!